Autobusy 1

Společnost LIGNETA zajišťuje linkovou a zájezdovou dopravu po celé České republice i do zahraničí.

Zájezdovou dopravu zajišťují autobusy Mercedes Benz, IRISBUS a naši profesionální řidiči s dlouhodobou praxí.

Autobusy 2
Autobusy 3

Nabízíme volné pracovní pozice

ŘIDIČ/KA AUTOBUSU

Společnost LIGNETA hledá do svých řad spolehlivé řidiče autobusu

Žákovské jízdné

Změny platné od 1.9.2018

 

Děti do 6 let

Děti do 6-ti let mají nárok na bezplatnou přepravu za doprovodu osoby starší 10-ti let bez ohledu na jejich počet.


Cestující od 6 do 18 let

Všichni cestující ve věku od 6 do 15 let mají slevu 50% a nárok na ni není třeba prokazovat. V autobuse ani při nákupu jízdenky není povinné předkládat potvrzení dokládající věk zákazníka.

Cestující ve věku od 15 do 18 let jsou pro uznání 50% slevy povinni prokázat nárok na zvláštní jízdné osobním dokladem, žákovským průkazem nebo jiným úředně nebo dopravcem vydaným průkazem, který obsahuje fotografii, jméno, příjmení a datum narození.


Žáci a studenti od 18 do 26 let

Nárok na slevu 50% je třeba prokázat platným průkazem ISIC nebo platným žákovským průkazem (žákovský průkaz je možné ověřit na pokladnách dopravců).


Cestující 65+

Nárok na slevu 50% je cestující této věkové kategorie povinen prokázat osobním dokladem nebo jiným úředně nebo dopravcem vydaným průkazem obsahující fotografii, jméno, příjmení a datum narození.

 

Vystavení průkazů:

Žadatel o slevu si formality vyřídí v trafice na autobusovém nádraží v Chodově nebo vlakovém nádraží, případně na dalších určených místech.

Tiskopis průkazu je k dostání v trafice na autobusovém nádraží v Chodově.

Po zakoupení tiskopisu je třeba nechat tiskopis potvrdit ve škole, kterou žák navštěvuje a spolu s průkazovou fotografií a osobním dokladem případně rodným listem) přinést zpět do trafiky na autobusovém nádraží v Chodově, kde bude průkaz potvrzen pověřeným pracovníkem dopravce.

 

   
© 2024 LIGNETA | Redakční systém MultiCMS