Autobusy 1

Společnost LIGNETA zajišťuje linkovou a zájezdovou dopravu po celé České republice i do zahraničí.

Zájezdovou dopravu zajišťují autobusy Mercedes Benz, IRISBUS a naši profesionální řidiči s dlouhodobou praxí.

Autobusy 2
Autobusy 3

Nabízíme volné pracovní pozice

ŘIDIČ/KA AUTOBUSU

Společnost LIGNETA hledá do svých řad spolehlivé řidiče autobusu

Čipové karty

Čipová karta LIGNETA

Čipová karta je praktický platební prostředek pro úhradu jízdného. Čipová karta slouží především jako elektronická peněženka, může však sloužit také jako průkazka na slevu jízdného. Odbavení s čipovou kartou je velmi rychlé. Velkou výhodou čipové karty je to, že si nemusíte dělat starosti s každodenní platbou v hotovosti. Čipovou kartu je možné pořídit i Vašim dětem, vyřeší se tak někdy problematická manipulace s penězi.

Typy čipových karet:

  • Přenosná - tuto čipovou kartu může použít kdokoliv. Karta není psaná na jméno, její užití tak není vázáno na konkrétního majitele. Karta je bez fotografie a je plně přenosná. Odpadá zdlouhavé vyplňování formulářů a čekací doba na výrobu karty. Platnost čipové karty je podle datumu vydání 5 - 6 let.

  • Personifikovaná – funkci elektronické peněženky může použít kdokoliv. Časová průkazka není přenosná - je psaná na jméno. K vystavení tohoto typu čipové karty je nutno vyplnit formulář. Platnost čipové karty je 5 let.


Kde si můžete koupit a dobít kartu?

Přenosné čipové karty „LIGNETA“ jsou k dostání u všech řidičů LIGNETA autobusy s.r.o. přímo v autobusech. Prodejním místem je též Trafika na autobusovém nádraží v Chodově, kde si můžete objednat i "Personifikovanou" čipovou kartu.

Dobíjení karty je možné u řidičů LIGNETA i v Trafice na autobusovém nádraží v Chodově. Držitel čipové karty si nechá do paměti karty nahrát zvolený finanční obnos a z něj se mu pak bude odečítat cena každé jednotlivé jízdy. Po odbavení čipovou kartou v autobuse dostává každý cestující jízdenku. V dolní části této jízdenky je vytištěna informace o zůstatku na kartě. V případě, že je tento zůstatek minimální, můžete si tuto „elektronickou peněženku“ nechat opět doplnit. Po zaplacení Vámi určené částky bude na kartu doplněn kredit. Minimální částka pro doplnění je 50 Kč.


Jak budete používat čipovou kartu?

Čipovou kartu „LIGNETA“ budete moci využívat jako „elektronickou peněženku“ pro bezhotovostní placení na libovolném spoji autobusové dopravy provozovaným společností LIGNETA. Po každém použití karty obdržíte jízdenku, na které jsou uvedeny tyto informace: nástupní a výstupní stanice, linka, datum, čas i zbývající kredit na kartě. Při nástupu do autobusu nahlaste řidiči výstupní zastávku, druh jízdného (celé, poloviční, zvláštní), počet lístků a platbu čipovou kartou. Po přiložení karty Vám provede řidič odpočet ceny jízdy z paměti karty. Děti ve věku 10 – 15 let se pro uplatnění slevy 50% musí prokázat průkazem.


Jaké Vám nabízíme výhody při cestování s čipovou kartou?

Zrychlené odbavení, bezhotovostní platba. Rodiče se již nebudou muset obávat o peníze svěřené svým dětem na dojíždění do školy.


Co dělat při ztrátě karty?

Pro případ ztráty, či odcizení čipové karty dostáváte spolu s Vaší novou čipovou kartou Poučení, kde je uvedeno číslo Vaší čipové karty a PIN. Toto Poučení uchovejte na bezpečném místě.

Pokud Vám někdo odcizí kartu nebo ji ztratíte, zavolejte co nejdříve na tel. 352 666 994. Pokud nám sdělíte číslo Vaší čipové karty a její PIN, je možno kartu zablokovat. V případě, že si zakoupíte novou čipovou kartu „LIGNETA“ převedeme Vám po zaplacení manipulačního poplatku do 30 dnů zůstatek ze ztracené karty.


Lze používat čipovou kartu jako časovou průkazku?

Ano, čipovou kartu "LIGNETA" lze naprogramovat i pro použití jako časovou průkazku. Časová průkazka nahrána na kartě není přenosná. Platba pomocí "elektronické peněženky" zůstává nezměněna. Naprogramování je bezplatné a provádí se u nás na provozovně v Mírové.


Reklamace

Reklamace se podávají písemně na provozovně společnosti LIGNETA v Mírové nebo poštou.


Ceník služeb
Vydání čipové karty LIGNETA150,- Kč
Vydání čipové karty LIGNETA na počkání (zjištění zůstatku na staré kartě a převod na novou)250,- Kč
Vystavení duplikátu čipové karty LIGNETA z důvodu ztráty, zcizení, mechanického, elektromagnetického nebo tepelného poškození karty150,- Kč
Manipulační poplatek při vracení zůstatku ve zvláštních případech

  60,- Kč

   
© 2019 LIGNETA | Redakční systém MultiCMS